^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

Facebook

Statystyka

Odsłon artykułów:
184307

Śpiewam i Maluję - Dobra 2019

b_150_100_16777215_00_images_aktualnosci_2018-19_spiewammaluje_1.jpgXVI Powiatowy Konkurs Przedszkolaków „Śpiewam i maluję” został rozstrzygnięty w dniu 14 maja 2019 r. w sali widowiskowej organizatora, Centrum Kultury w Dobrej. Ponad dwudziestu przedszkolaków rywalizowało o główną nagrodę Grand Prix konkursu. Na wydarzenie to przybyli przedstawiciele władz gminnych: zastępca burmistrza Dobrej Przemysław Tomczak oraz skarbnik Dobrej Beata Kmieć. Oficjalnego otwarcia przeglądu dokonał zastępca burmistrza.
Kilka dni wcześniej komisja artystyczna oceniła prace plastyczne nadesłane do organizatorów konkursu. Tegoroczny temat konkursu brzmiał „W czarodziejskim ogrodzie”. Obowiązująca technika prac w formacie a4 – rysunek (kredki, farby, flamastry itp.). Zgłoszonych zostało 68 rysunków. Komisja postanowiła wyróżnić 16 młodych plastyków. Nagrody zostały wręczone 14 maja, w dniu przeglądu muzycznego. Z naszego przedszkola nagrodę otrzymała Julia Budka.
Po wręczeniu nagród w konkursie plastycznym rozpoczęły się przesłuchania młodych solistów. Wykonawców oceniała komisja w składzie: przewodniczący - Paweł Siwiński, muzyk, nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Turku, prezes i instrumentalista Big Band Turek oraz członkowie: Marek Milczarek, muzyk, dyrektor ZS-P w Dobrej, również instrumentalista tureckiego big bandu i Klaudia Grabowska, instruktor ds. muzyki i organizacji imprez Centrum Kultury w Dobrej. Na scenie wystąpiło 21 solistów, niektórzy z towarzyszeniem chórków lub zespołów tanecznych co w sumie dało 31 wykonawców.
Komisja artystyczna przyznała nagrodę główną Grand Prix Konkursu dla Olgi Kałużnej z SP w Koźminie. Przyznano również 5 równorzędnych nagród, wśród których znalazła się Nikola Janik z naszego przedszkola wraz z zespołem w składzie: Anastazja Orligóra, Liliana Grzelak i Aleksandra Jacek.
GRATULUJEMY!

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

Copyright © 2013. KIDS ScHO0L Rights Reserved.